PKW KUWEJT: BIEG NIEZŁOMNYCH w bazie Al Jaber

Wczesnym rankiem 19 sierpnia 2017 roku, w bazie Al Jaber w Kuwejcie, odbył się Bieg Żołnierzy Niezłomnych, w którym wraz z nami uczestniczyli licznie zgromadzeni nasi koalicjanci z USA i Włoch.

10-cio kilometrowa trasa została podzielona na 9 odcinków – traktów, z których każdy został dedykowany jednemu z Bohaterów Niezłomnych:

1) Trakt mjr Adama Lazarowicza „Klamry",
2) Trakt mjr Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki",
3) Trakt sanitariuszki Danuty Siedzikówny „Inki",
4) Trakt mjr Hieronima Dekutowskiego „Zapory",
5) Trakt kpt. Władysława Łukasiuka „Młota",
6) Trakt ppor. Anatola Radziwonika „Olecha",
7) Trakt kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca,"
8) Trakt st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza „Roja,"
9) Trakt sierż. Józefa Franczaka „Lalka".


Jako pierwszy Polak na mecie wylądował pilot z czasem 47'41. W kategorii kobiet czołowe miejsca zajęła Referent Prawny PKW OIR, z czasem 53'59.

Poza walorami sportowymi, wydarzenie to niosło ze sobą silne przesłanie patriotyczne, tym bardziej odczuwalne przez żołnierzy służących poza granicami kraju. Również dla żołnierzy sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych oraz Włoch, było to w większości przypadków pierwsze spotkanie z tematem Żołnierzy Niezłomnych i tragiczną historią powojennej Polski. Wierzymy, że to dopiero początek i takie wydarzenia będą zwiększać świadomość historyczną nie tylko polskich żołnierzy, ale także przyczynią się do lepszego zrozumienia historii Polski przez żołnierzy z różnych stron świata, co przełoży się na lepszą współpracę w rejonie odpowiedzialności PKW. Tego dnia biorący udział w biegu, swoją postawą udowodnili, że idee i wartości, o które walczyli Żołnierze Wyklęci są nadal żywe i aktualne.


Tekst i zdjęcia: ppor. Sonja Rybakowska

dsc_0014-kopiowanie.jpgdsc_0030-kopiowanie.jpgdsc_0034-kopiowanie.jpgdsc_0039-kopiowanie.jpgdsc_0052-kopiowanie.jpgdsc_0070-kopiowanie.jpgdsc_0080-kopiowanie.jpgdsc_0272-kopiowanie.jpgdsc_9082-kopiowanie.jpgdsc_9133-kopiowanie.jpgdsc_9230-kopiowanie.jpgdsc_9272-kopiowanie.jpg

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

ORGANIZATORZY: