PKW ORLIK 7 NA LITWIE: BIEG NIEZŁOMNYCH W Siauliai

W miniony weekend w dniu 19 lipca 2017 roku, Polscy żołnierze PKW ORLIK 7 przebywający w Siauliai na Litwie, uczestniczyli w 4 Biegu Niezłomnych upamiętniającym „Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Sam bieg zorganizowany był w Sobótce, ale za zgodą organizatora żołnierze PKW mieli możliwość uczcić pamięć żołnierzy wyklętych w swojej bazie.

Bieg odbył się na dystansie 10 km, a jego trasa przebiegała na terenie Bazy NATO w Siauliai. W biegu uczestniczyło 37 żołnierzy i pracowników cywilnych Resortu Obrony Narodowej ze składu PKW Orlik 7. Start nastąpił o godzinie jedenastej. Mocno we znaki zawodnikom dała się wysoka temperatura i świecące z pełną mocą słońce, które kolejny raz w trakcie biegu nie zostało zasłonięte żadną chmurą.

Pierwszy na mecie zameldował się kpt. Artur Fliszkiewicz z czasem 48,40 min, za nim ze stratą 1 sekundy walczący do samego końca st. szer. Łukasz Zarzdzki. Jako trzeci bieg ukończył st. chor. Łukasz Raciński z czasem 49,30 min.

Gdy wszyscy uczestnicy ukończyli bieg, dowódca PKW ORLIK 7 ppłk. Pil. Piotr Ostrouch wręczył biegaczom pamiątkowe medale. Na zakończenie rywalizacji zawodników uwieczniono na wspólnym zdjęciu przy samolocie F-16.

Tekst i zdjęcia: kpt. Michał Pataj

Źródło: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych