2. Bieg Niezłomnych – Sobótka, 22 sierpnia 2015 - IPN.GOV.PL

Cannot find 09_IPN folder inside /home/wiesdroz/domains/biegniezlomnych.pl/public_html/images/galerie/09_IPN/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:LiteSpeed
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38

W sobotę, 22 sierpnia, w Sobótce wystartował 2. Bieg Niezłomnych – pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to bieg przełajowy na dystansie 10 km, poprowadzony malowniczymi ale i wymagającymi traktami leśnymi masywu Ślęży.

Na starcie tegorocznej edycji stawiło się ponad 1200 uczestników, w tym ponad 200 w biegach dziecięcych i młodzieżowych.

Ideą Biegu jest krzewienie współczesnych zachowań patriotycznych i pielęgnowanie wartościowych postaw obywatelskich poprzez upamiętnienie bohaterów z lat 1944–1963.

Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu przygotował dla uczestników tegorocznego biegu nagrody w postaci gier edukacyjnych oraz wydawnictw IPN, które trafiły do najlepszych uczestników biegu oraz do dzieci biorących udział w zawodach.

W trakcie biegu zaprezentowane zostały również dwie wystawy: „Skazani przez władzę ludową 1944–1954", gdzie na przykładowych fotografiach i dokumentach pochodzących ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej przedstawiono losy ludzi, którzy przeciwstawili się narzuconemu systemowi komunistycznemu. Druga wystawa poświęcona była rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu.


Zobacz galerię:

Źródło: Instytut Pamięci Narodowej

Udostępnij

Submit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to Twitter

ORGANIZATORZY: