5. Bieg Niezłomnych - Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Szanowni Państwo - sympatycy biegania i historii Polski!

W 2014 r. Sobótka stała się miejscem organizacji "Biegu Niezłomnych - Pamięci Żołnierzy Wyklętych" - imprezy biegowej łączącej wysiłek fizyczny z doniosłym celem upamiętniania zapomnianych postaci niepodległościowego podziemia Polski.

Odszedł płk Zbigniew Lazarowicz

W piątek - 29 września 2017 r. zmarł płk Zbigniew Lazarowicz - jeden z Patronów Honorowych naszego Biegu.

Cześć Jego pamięci!

PKW KUWEJT: BIEG NIEZŁOMNYCH w bazie Al Jaber

Wczesnym rankiem 19 sierpnia 2017 roku, w bazie Al Jaber w Kuwejcie, odbył się Bieg Żołnierzy Niezłomnych, w którym wraz z nami uczestniczyli licznie zgromadzeni nasi koalicjanci z USA i Włoch.

10-cio kilometrowa trasa została podzielona na 9 odcinków – traktów, z których każdy został dedykowany jednemu z Bohaterów Niezłomnych:

PKW ORLIK 7 NA LITWIE: BIEG NIEZŁOMNYCH W Siauliai

W miniony weekend w dniu 19 lipca 2017 roku, Polscy żołnierze PKW ORLIK 7 przebywający w Siauliai na Litwie, uczestniczyli w 4 Biegu Niezłomnych upamiętniającym „Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Sam bieg zorganizowany był w Sobótce, ale za zgodą organizatora żołnierze PKW mieli możliwość uczcić pamięć żołnierzy wyklętych w swojej bazie.

RADIO RODZINA: Bieg Niezłomnych w Sobótce

W biegu głównym wystartowało 544 uczestników, 440 mężczyzn i 114 kobiet. Najszybciej na metę dotarł Dominik Buk z czasem 37:37, wśród pań pierwsze miejsce zajęła Ewa Błauciak z czasem 45:08.

Obok głównego biegu na stokach Ślęży w tym roku w bazach Polskich Kontyngentów Wojskowych pobiegła rekordowa ilość żołnierzy. Oprócz Afganistanu i Bałkanów doszły nowe miejsca: Irak, Kuwejt, Litwa i Rumunia. W sumie w bazach NATO w ramach Biegu Niezłomnych wystartowało prawie 1000 osób.

FOTO VIDEO SOBÓTKA: BIEG NIEZŁOMNYCH 2017 (FILMY)

Wideo relacja z 4. Biegu Niezłomnych: start, meta, wywiady z uczestnikami i organizatorami.

W drugiej części wywiady z Martą Ziębikiewicz - córką kpt Władysława Łukasiuka ps. MŁOT, Ryszardem Filipowiczem - Prezesem Dolnośląskiego Okręgu ŚZŻAK, kpt. Stefanen Siejką z żoną - Prezessem Dolnośląskiego Okręgu Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 JAWORZNIACY, najmłodsze pokolenie Wyklętych.

ORGANIZATORZY: